Gimnazjum im. Karola Wojtyły

w Kępicach 

 ul. Szkolna 1a   77-230 Kępice
tel. (fax.) 0-59 858-5113
strona internetowa http://www.gimkepice.pl   e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (sekretariat)

OSTATNIA WYCIECZKA GIMNAZJALISTÓW

        W dniach 14-18 maja br. uczniowie klas trzecich naszej szkoły wyjechali na wycieczkę, którą  w porozumieniu z wychowawcami : panią Agatą Koziarek, panią Mariolą Spychałą-Pestką oraz panem Janem Ginterem  zorganizowało słupskie  Biuro Podróży BELFER . Na trasie turystycznej znalazły się takie niezwykłe zakątki południowej Polski  jak: Kraków, Wieliczka, Czorsztyn, Szczawnica,  Wąwóz Homole,, Zakopane i Zator. Zaczepiliśmy też o Czerwony Klasztor na Słowacji, z którego wypłynęliśmy Dunajcem  w dwugodzinny rejs na pontonach.

Czytaj więcej: OSTATNIA WYCIECZKA GIMNAZJALISTÓW

SUKCES „SKRZYPKA NA DACHU”

        Przygotować z amatorami musical na miarę najlepszych tego typu przedstawień znanych w kraju i poza jego granicami to nie lada sztuka. Ale udała się ona  pani Aleksandrze Ziętalak, nauczycielce biologii i chemii w Gimnazjum w Kępicach, która od lat zaprasza młodzież do przygody z muzyką. Ostatnio też zaserwowała naszemu lokalnemu środowisku niezwykłą ucztę duchową. Z 25 uczniami klas ósmych szkoły podstawowej i klas trzecich gimnazjum  w Kępicach przygotowała musical pt. „Skrzypek na dachu”, do którego próby trwały niemal 1,5 roku. Pani Ziętalak, by swoim podopiecznym przybliżyć tematykę i formę sztuki, wraz z rodzicami – Państwem Stelmach, zorganizowała w styczniu tego roku wyjazd do Teatru Muzycznego w Gdyni, właśnie na ten musical. Dodatkowo grupa po spektaklu mogła spotkać się z aktorem Bernardem Szycem, odtwórcą głównej roli mleczarza Żyda Tewiego.

Czytaj więcej: SUKCES „SKRZYPKA NA DACHU”

Zmagania egzaminacyjne

    Kwiecień to gorący miesiąc w życiu gimnazjalistów a to za sprawą egzaminów gimnazjalnych, na które uczniowie przygotowują się przez trzy lata nauki w gimnazjum. W tym roku szkolnym emocje były jeszcze większe. To już ostatni taki egzamin w murach naszej szkoły. Obecny rocznik kończy gimnazjum i szkoły tego typu przestają istnieć. Wracamy do ośmioletnich podstawówek. Nasi uczniowie z wielkim zapałem przystąpili do trzydniowych egzaminów.

Czytaj więcej: Zmagania egzaminacyjne

GWIAZDKOWE WARSZTATY

            Rada Rodziców działająca przy Gimnazjum w Kępicach  różnymi sposobami stara się zasilić swoje konto. By mieć w ostatnim roku funkcjonowania szkoły więcej funduszy na organizację różnych przedsięwzięć, członkowie Rady postanowili zorganizować przedświąteczne warsztaty.

Czytaj więcej: GWIAZDKOWE WARSZTATY

b_gimnazjum.jpg