Gimnazjum im. Karola Wojtyły

w Kępicach 

 ul. Szkolna 1a   77-230 Kępice
tel. (fax.) 0-59 858-5113
strona internetowa http://www.gimkepice.pl   e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (sekretariat)

Podsumowanie akcji na rzecz Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci w Gdańsku

            Od początku roku szkolnego nasi uczniowie wraz z opiekunem Eweliną Schweda, prowadzili akcję zbiórki darów dla Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci w Gdańsku.  W wolontariat zaangażowali się mieszkańcy gminy Kępice i Słupsk,  Kegar Kępice, Auchan Słupsk, Salon Urody Koliber, Apteka Dyżurna w Galerii Słupsk, Gospodarstwo Rolne Andrzej Winkowski oraz wielu indywidualnych darczyńców.

Dzięki ogromnej pracy i zaangażowaniu udało się zebrać dary na łączną kwotę ponad 30 tysięcy złotych, które zostały przekazane podopiecznym Fundacji.
            10 grudnia w hotelu Marriott w Gdyni, odbyła się uroczysta wigilia dla podopiecznych hospicjum oraz wszystkich działaczy. Łącznie pojawiło się 280 gości, a naszą szkołę reprezentowała Ewelina Schweda. Na jej ręce zostały złożone podziękowania od prezes Fundacji Małgorzaty Bałkowskiej.
            Naszą akcją zainteresowała się prasa w postaci Gazety Miasteckiej, która na swoich łamach, opublikowała artykuł „Piękna akcja gimnazjalistów”.

b_gimnazjum.jpg