Gimnazjum im. Karola Wojtyły

w Kępicach 

 ul. Szkolna 1a   77-230 Kępice
tel. (fax.) 0-59 858-5113
strona internetowa http://www.gimkepice.pl   e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (sekretariat)

WIOSENNE SUKCESY

Choć pogoda za oknem jeszcze nas nie rozpieszcza, uczniowie gimnazjum już poczuli wiosnę i z zapałem wzięli się do pracy. Biorąc udział w różnorakich konkursach, zdobyli liczne nagrody i wyróżnienia, rozsławiając dobre imię szkoły.

W lutym odbył się Ogólnopolski Konkurs na Kartkę Wielkanocną na rzecz Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Na konkurs napłynęło bardzo dużo prac z całej Polski. Nasi uczniowie również nie zawiedlii podzielili się z potrzebującymi dziećmi swoim talentem plastycznym. W kategorii klas gimnazjalnych   I miejsce zajęła Marta Bućko, III miejsce zdobyli Agata Kabulska i Michał Koziarek, natomiast wyróżnienie otrzymała Alicja Grabowska.

 W marcu już po raz dziewiętnasty odbył się Wojewódzki Konkurs Plastyczny ,,Wielkanoc na Pomorzu”. Jak co roku wzięliśmy w nim udział, a prace naszych uczniów zostały zauważone i nagrodzone. Uczeń klasy trzeciej – Kacper Iwański otrzymał Nagrodę Organizatora Konkursu, a uczennica klasy drugiej – Alicja Grabowska została nagrodzona przez Wójta Gminy Kobylnica. W tym samym miesiącu Biblioteka Publiczna w Kępicach zorganizowała konkurs plastyczny na Kartkę wielkanocną 2018, w którym Alicja Grabowska zajęła I miejsce.

Oprócz konkursów plastycznych nasi uczniowie wzięli również udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim ,,Magia żywego słowa oczami polskich poetów”. Uczennica klasy trzeciej – Patrycja Biernacka zajęła II miejsce. Opiekunem uczniów biorących udział w powyższych konkursach była   p. Alicja Dworakowska.

 

Alicja Dworakowska

 

 

 

 

 

 

 

 

b_gimnazjum.jpg