Gimnazjum im. Karola Wojtyły

w Kępicach 

 ul. Szkolna 1a   77-230 Kępice
tel. (fax.) 0-59 858-5113
strona internetowa http://www.gimkepice.pl   e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (sekretariat)

ŚWIĘTO WIOSNY PRZY TABLICY

  W naszej szkole tegoroczne obchody Święta Wiosny przybrały nieco inną formę niż w latach ubiegłych. Nie paliliśmy marzanny w ognisku , nie przebieraliśmy się w finezyjne stroje, nie odpędzaliśmy zimy  tańcem, śpiewem i  zabawnymi hasłami. Tym razem musieliśmy zsynchronizować się ze Szkołą Podstawową w Kępicach i przygotować Dzień Samorządności.  

Ze względu na rekolekcje wielkopostne Dyrekcja zdecydowała, że impreza odbędzie się w czwartek, 22 marca. Tak więc rano, o godz. 7.50 w budynku naszego gimnazjum odbył się apel, na którym przewodnicząca SU, Anna Szkrawan przyjęła z rąk pani Władysławy Trusiak klucz – symbol władzy i przedstawiła nowe grono. Kiedy uczniowie złożyli przysięgę, że godnie będą wypełniać powierzone im obowiązki, wszyscy ruszyli do sal na trzydziestominutowe lekcje. Młoda kadra świetnie weszła w wyznaczone role, zastępując pedagogów i pracowników obsługi. Uczniowie zgodnie z wcześniej przygotowanymi scenariuszami  zrealizowali wyznaczony przez nauczycieli materiał, zadowoleni, że ich koleżanki i koledzy grzecznie siedzą w ławkach i pilnie pracują. Impreza przebiegła w miłej atmosferze. Humory wszystkim dopisywały. Dzień Samorządności pozwolił  naszym gimnazjalistom spojrzeć z dystansu na pracę nauczyciela. Wielu z nich przekonało się, że  jest to zawód, do wykonywania którego trzeba mieć powołanie,  dużo umiejętności i cierpliwości.

 

A. Koziarek

Ps. Zdjęcia z Dnia Samorządności znajdziesz w Galerii Zdjęć - kliknij tutaj >>>>>

b_gimnazjum.jpg