Gimnazjum im. Karola Wojtyły

w Kępicach 

 ul. Szkolna 1a   77-230 Kępice
tel. (fax.) 0-59 858-5113
strona internetowa http://www.gimkepice.pl   e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (sekretariat)

PAŹDZIERNIK z PROFILAKTYKĄ W TLE

       Od lat w naszym gimnazjum  dyrekcja i nauczyciele kładą duży nacisk na angażowanie młodzieży w działania profilaktyczne oraz organizują spotkania z przedstawicielami  odpowiednich instytucji i służb, by ustrzec swoich wychowanków przed zagrożeniami współczesnego świata i konsekwencjami niewłaściwego postępowania.

 

    W październiku szkołę odwiedziła policjantka pionu prewencji Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, która przeprowadziła z uczniami klas trzecich warsztaty na temat: „ Jak słowa mogą ranić?”. W świecie powszechnego dostępu  młodych ludzi do mediów społecznościowych, coraz częściej zdarzają się sytuacje ośmieszania, znieważania,  przekłamywania lub rozpowszechniania czyjegoś wizerunku. Takie działania są przestępstwem i w wielu przypadkach stają się przyczyną tragedii - nie tylko utraty dobrego imienia, izolacji społecznej, ale też nierzadko śmierci osoby pokrzywdzonej. Często też wyzywające zachowania nastolatków koncentrują uwagę dorosłych osób, mających przeszłość kryminalną lub będących dewiantami. Wciąż warto głośno i otwarcie mówić o tym, że nieprzemyślane nawiązywanie relacji z kimś obcym, będącym po drugiej stronie monitora, to wielkie ryzyko. Gimnazjaliści podczas spotkania z przedstawicielką Policji  mogli obejrzeć film poświęcony tej tematyce i wziąć udział w dyskusji.

      Trzeba dodać, że uczniowie, którzy w ciągu całego roku szkolnego najbardziej angażują się w profilaktykę, są za to nagradzani przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kępicach. Jesienią mogą za darmo uczestniczyć w imprezie pod nazwą NIEĆPA, która jest organizowana przez władze Słupska w hali Gryfia w ramach ogólnopolskiej akcji poświęconej profilaktyce uzależnień.

Właśnie niedawno, bo 5 października grupa uczniów naszego gimnazjum uczestniczyła w takiej imprezie, pod opieką p. A. Ziętalak i p. B. Wartman – Górawskiej. Główną atrakcją wieczoru był koncert Ewy Farny, jednej z najpopularniejszych wokalistek młodego pokolenia.

 Za niecały miesiąc, 4 grudnia dwie uczennice naszej szkoły wezmą udział w Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy na temat HIV/AIDS pod hasłem "Nie daj szansy AIDS - młodzi bez HIV" organizowanej przez Starostwo Powiatowe, Zespół Szkół Agrotechnicznych oraz Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Słupsku. Dziewczęta wybrane przez panią pedagog Beatę Wartman – Górawską już pilnie się przygotowują. Liczymy, że uda im się zdobyć najlepsze miejsce.

 

Agata Koziarek

 

 

 

 

b_gimnazjum.jpg