Gimnazjum im. Karola Wojtyły

w Kępicach 

 ul. Szkolna 1a   77-230 Kępice
tel. (fax.) 0-59 858-5113
strona internetowa http://www.gimkepice.pl   e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (sekretariat)

W SPORCIE ZNOWU SUKCESY!

      Marzec, choć dobiega już końca, z pewnością na długo zostanie w pamięci  nauczycieli wychowania fizycznego i ich podopiecznych. To właśnie w marcu odbył się półfinał i finał powiatowy w piłce siatkowej chłopców. Reprezentanci naszej szkoły: Łukasz Fiszbak, Remigiusz Kublik, Paweł Szewczuk, Michał Justka, Artur Starzyński, Patryk Grochowski, Marek Kwiatkowski, Radosław Osmólski i Jakub Zautra w półfinale pokonali na własnym boisku zespól z Pobłocia ( 2:0) i  drużynę z Ustki ( 2:0).  Solidne treningi przyniosły efekty i zaspokoiły sportowe ambicje naszych siatkarzy. Tym bardziej, że finałowe rozgrywki były na wysokim poziomie. Gimnazjaliści z Kępic  po zaciętej  rywalizacji  pokonali  drużynę z   Siemianic  ( 2:0) i zespół z Kobylnicy( 2:1). Tym samym nasi chłopcy zostali mistrzami powiatu.

 

    Warto dodać, że od grudnia również nasza drużyna szczypiornistów walczyła o awans do finału powiatowego. Po udanych meczach z rywalami z Jezierzyc i Dębnicy Kaszubskiej zrealizowano ten plan. Finał odbył się w Potęgowie, gdzie naszym uczniom przyszło zmierzyć się z zespołem gospodarzy i drużyną z Pobłocia. W rezultacie po emocjonującej walce  nasi chłopcy zajęli II miejsce w finałach o mistrzostwo powiatu.  Gratulujemy sukcesów!

Tomasz Król, Agata Koziarek

b_gimnazjum.jpg