Gimnazjum im. Karola Wojtyły

w Kępicach 

 ul. Szkolna 1a   77-230 Kępice
tel. (fax.) 0-59 858-5113
strona internetowa http://www.gimkepice.pl   e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (sekretariat)

SPORTOWE WYCZYNY GIMNAZJALISTÓW

   W bieżącym roku szkolnym odbyły się trzy konkurencje sportowe. Największy sukces osiągnęła reprezentująca naszą szkołę drużyna szachistów, która została mistrzem powiatu słupskiego. W skład drużyny weszli: Julia Wasilewska, Sandra Kiełpińska, Bartek Kotowski i Alicja Wolańska. W półfinale wojewódzkim w/w drużyna zajęła drugie miejsce.

 

Nasi uczniowie brali również udział w indywidualnych biegach przełajowych, które miały miejsce na początku października w Smołdzinie. Były to Mistrzostwa Powiatu, w których najlepszy rezultat osiągnął Cezary Czarnowski, plasując się na szóstym miejscu.

Kolejny też raz byliśmy jako szkoła organizatorami mistrzostw powiatu w sztafetowych biegach przełajowych, które odbyły się 15 października. W zawodach uczestniczyły sztafety gmin powiatu słupskiego. W kategorii dziewcząt najlepszy wynik osiągnęły gimnazjalistki z Potęgowa, natomiast w kategorii chłopców pierwsze miejsce zajęli uczniowie Usteckiego Towarzystwa Oświatowego. Nasza męska sztafeta zajęła 7 miejsce, dziewczęta uplasowały się na 8 pozycji.

Przed naszymi sportowcami  wiele godzin intensywnych ćwiczeń i treningów, bo przecież rok szkolny dopiero się zaczął. Uczniowie naszego gimnazjum  są ambitni i spragnieni sukcesów. Z pewnością pod bacznym okiem nauczycieli wychowania fizycznego- pana Gosławskiego i pana Króla uda im się wypracować doskonałą formę i nie raz stanąć na podium. Serdecznie im tego życzymy.

S. Gosławski, A. Koziarek

b_gimnazjum.jpg