Gimnazjum im. Karola Wojtyły

w Kępicach 

 ul. Szkolna 1a   77-230 Kępice
tel. (fax.) 0-59 858-5113
strona internetowa http://www.gimkepice.pl   e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (sekretariat)

DOBRA PASSA NASZYCH SPORTOWCÓW

  Od początku roku szkolnego 2013/14 nauczyciele wychowania fizycznego angażują gimnazjalistów w dodatkowe zajęcia sportowe po to, by naszą szkołę indywidualnie lub drużynowo reprezentowali najlepsi zawodnicy. W ciągu dwóch miesięcy odbyło się kilka ważnych sportowych imprez, w których nasza szkoła wzięła udział. Pierwsze sukcesy już są.

 

We wrześniu w Przytocku miały miejsce Mistrzostwa Gminy w Szachach. Nasz zespół w składzie: Artur Starzyński(II A), Patryk Gryniewiecki(II B),  Aleksandra Łepecka i Natalia Domaros (I B) zajął I miejsce, zdobywając tym samym prawo gry w finale powiatowym w Smołdzinie. W efekcie uczniowie uplasowali się na trzecim miejscu i przywieźli brązowy medal.

  Na początku października  odbyły się indywidualne biegi przełajowe. Najlepszy wynik osiągnął  Remigiusz Kublik z klasy II B, który  ostatecznie w rywalizacji zajął siódme miejsce.

   Dużym i dla nas bardzo ważnym przedsięwzięciem była organizacja  Powiatowego finału w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców dla szkół podstawowych i gimnazjów, który odbył się 10 października br. Rewelacyjnie wypadł w nim zespół chłopców naszego gimnazjum, który zajął I miejsce. Dzielnie reprezentowali szkołę: Łukasz Fiszbak(IIB), Paweł Szewczuk(IIB),Paweł Czarnowski(IIIC), Remigiusz Kublik(IIB), Jakub Dwulit(IIIA), Eryk Majewski(IIIA), Krystian Konkel(IA), Oskar Jachna(IIB) i Przemysław Wróblewski(IA).

Dziewczęta uplasowały się na dobrym piątym miejscu. W sumie w grupie gimnazjalistów wystartowało 11 drużyn, natomiast w imprezie wzięło udział ponad 400 uczniów.

Dnia 23 października w naszej szkole zorganizowane zostały Gminne mistrzostwa w unihokeja. Dziewczęta uległy zespołowi z Biesowic  0:4, chłopcy natomiast wygrali 3:2 i reprezentowali szkołę w półfinale powiatowym, jaki odbył się w Kobylnicy. W klasyfikacji generalnej zajęli siódme miejsce. W tym roku szkolnym opiekunem chłopców jest pan Król a dziewcząt pan Gosławski.

      Miejmy nadzieję, że pierwsze medale naszych sportowców to tylko wstęp do wielkich zwycięstw w olimpiadach na wyższym szczeblu. Już teraz możemy być dumni z uczniów, którzy mają sportowy potencjał, wielkiego ducha walki i oczywiście rywalizują zgodnie z zasadą fair play. Życzymy im powodzenia, również w nauce takich przedmiotów jak język polski czy matematyka. W każdej bowiem dyscyplinie  do odnoszenia choćby niewielkich sukcesów potrzebne są zaangażowanie i systematyczność.

 

Agata Koziarek, Stanisław Gosławski

 

 

 

 

 

b_gimnazjum.jpg