Gimnazjum im. Karola Wojtyły

w Kępicach 

 ul. Szkolna 1a   77-230 Kępice
tel. (fax.) 0-59 858-5113
strona internetowa http://www.gimkepice.pl   e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (sekretariat)

Na nartach w Czorsztynie

      Już drugi rok z rzędu dzieci, młodzież i dorośli z naszej gminy mieli okazję wyjechać na ferie do Czorsztyna. Organizacją zimowiska zajęli się nauczyciele wychowania fizycznego z gimnazjum w Kępicach pan Tomasz Król i pan Stanisław Gosławski. Mimo że tym razem w górach śniegu było jak na lekarstwo, uczestnicy wyprawy każdego dnia spędzali 8 godzin na specjalnie przygotowanym stoku góry Wdżar, szlifując umiejętności jazdy na nartach pod okiem instruktora.

 

Czas mijał szybko i radośnie. Pogoda jednak nie rozpieszczała. Kiedy u nas na Pomorzu było mroźno i śnieżnie, tam panowały warunki iście wiosenne – dodatnie temperatury i deszcz. Nie sprzyjały one uprawianiu zimowych dyscyplin sportowych, ale nikt się nie załamywał i nie rezygnował z zaplanowanych zajęć. Ten prawie tygodniowy pobyt w górskim klimacie polegający na czynnym wypoczynku był dla wszystkich zastrzykiem zdrowia i energii.

A. Koziarek

 

 

 

 

b_gimnazjum.jpg