Gimnazjum im. Karola Wojtyły

w Kępicach 

 ul. Szkolna 1a   77-230 Kępice
tel. (fax.) 0-59 858-5113
strona internetowa http://www.gimkepice.pl   e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (sekretariat)

ANIOŁY ZAGRAŁY DLA HOSPICJUM

W grudniu 2017 r. w ramach Jarmarku Bożonarodzeniowego odbywającego się na Targu Węglowym   w Gdańsku zorganizowany został konkurs plastyczny pod nazwą ,,Anieli grają dla hospicjum’’. Uczestnictwo w tym konkursie polegało na wykonaniu przez uczestników projektu bożonarodzeniowej kartki świątecznej. Prace można było wykonać dowolną techniką, liczyła się oryginalność, estetyka  i samodzielność wykonania oraz walory artystyczne.

 Na konkurs wpłynęło ponad dwa tysiące prac wykonanych przez uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, uczestników zajęć prowadzonych przez placówki kulturalne, wychowawcze i domy pomocy społecznej znajdujące się na terenie województwa pomorskiego. Uczniowie naszej szkoły również wzięli udział w tym konkursie, a ich talent został dostrzeżony przez członków jury. Uczennica klasy 2c – Alicja Grabowska została laureatem konkursu i otrzymała wyróżnienie. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 16 grudnia podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Gdańsku. Ponieważ Alicja nie mogła osobiście odebrać dyplomu i nagrody, zostały one przesłane na ręce opiekuna – p. Alicji Dworakowskiej, która w obecności uczniów klasy 2c przekazała wyróżnienie oraz plecak pełen upominków nagrodzonej uczennicy. Były brawa i gratulacje oraz radość z odniesionego sukcesu.

 Organizatorem konkursu była Fundacja Hospicyjna działająca na rzecz Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Gdańsku oraz Międzynarodowe Targi Gdańskie SA .

 

Alicja Dworakowska

b_gimnazjum.jpg