Gimnazjum im. Karola Wojtyły

w Kępicach 

 ul. Szkolna 1a   77-230 Kępice
tel. (fax.) 0-59 858-5113
strona internetowa http://www.gimkepice.pl   e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (sekretariat)

NASI GIMNAZJALIŚCI NA FALI

   Trwa ożywienie wśród uczniów wywołane przez szkoły i organizacje z naszego powiatu lub województwa, które zachęcają do sprawdzenia wiedzy i umiejętności z różnych dyscyplin nauki. Nasi gimnazjaliści przyjmują wyzwanie i odnoszą sukcesy.

      Na początku marca uczeń naszego gimnazjum Michał Koziarek    ( kl. 3a) wziął udział w V Wojewódzkim Konkursie Poetyckim „Rytm i melodia”, organizowanym przez Szkołę Podstawową w Damnie,  w którym zajął I miejsce. Michał napisał wiersz pt. „Wyznanie”, który zgodnie z wytycznymi regulaminu nawiązywał do słów A.de Sain- Exuperyego: „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”. Poza tym w styczniu Michał  zgłosił swoje opowiadanie pt. „Lekcja pokory” na XXXIV Międzynarodowy Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej i został jednym z jego laureatów w kategorii wiekowej gimnazjum. Należy dodać, że tegoroczna edycja konkursu znowu ciszyła się ogromnym zainteresowaniem młodych literatów z całego świata. Jury musiało przeanalizować 8195 prac pisanych wierszem, prozą lub w formie dramatu.

   Na najwyższe uznanie zasłużyła również uczennica klasy II c naszego gimnazjum -Alicja Grabowska, która pod kierunkiem pani Lidii Łyszyk już od jesieni poświęcała czas na zgłębianie  Pisma Świętego i Katechizmu Kościoła Katolickiego, by wziąć udział w Konkursie Biblijnym im. Sługi Bożego Kard. Augusta Hlonda organizowanym przez Akcję Katolicką Archidiecezji Gdańskiej. Tegoroczny temat przewodni to Księga Wyjścia. Podczas szkolnego etapu, który odbył się 11 stycznia, Ala zdobyła prawie 100% punktów i tym samym zakwalifikowała się do etapu rejonowego w Słupsku. Tam, 9 marca też poradziła sobie doskonale, zdobywając 56 punktów na 61 możliwych. Uczennica została finalistką tego konkursu i w związku z tym 12 maja będzie reprezentować naszą szkołę w Wojewódzko-Metropolitalnym Konkursie Biblijnym im. Sługi Bożego Kard. Augusta Hlonda w Rumi. 

    Trzeba dodać, że nasi uczniowie wciąż próbują swoich sił w różnych konkursach, bo chcą rozwijać talent, pogłębiać wiedzę i nabywać doświadczenie. Za wszystkich, którzy pracują na sukces, trzymamy kciuki, a tym, którzy już go odnieśli, serdecznie gratulujemy!

A. Koziarek

 

b_gimnazjum.jpg