Gimnazjum im. Karola Wojtyły

w Kępicach 

 ul. Szkolna 1a   77-230 Kępice
tel. (fax.) 0-59 858-5113
strona internetowa http://www.gimkepice.pl   e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (sekretariat)

NIEJEDEN MARZY, BY BYĆ W STRAŻY

     Dnia 16 marca br. w Urzędzie Miejskim w Kępicach odbyły się  gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod nazwą „Młodzież zapobiega pożarom”,  w którym łącznie wzięło udział 41 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 2 b: Wiktoria Wiewióra, Dominika Urbaniak, Magdalena Gałka oraz uczeń klasy 2 a Gabriel Kamowski – podopieczni pani  Agaty Koziarek.

 

 Zgodnie z wieloletnią tradycją konkurs składał się z dwóch części – pisemnej, polegającej na rozwiązaniu testu wyboru jednej odpowiedzi oraz ustnej, do której przechodzą w swojej kategorii wiekowej 3 osoby z najlepszymi wynikami za test. Po pierwszej części między uczniami z czołówki nie było dużych różnic punktowych: Aleksandra Szulska z ZS w Korzybiu uzyskała 35p., Anna Głowacka, również z Korzybia, miała 33 p., a Gabryś Kamowski 32p. Warto dodać, że czwarta w kolejności była Magdalena Gałka, która zdobyła 31 punktów.

Podczas części ustnej uczniowie pojedynczo odpowiadali przed komisją na wylosowane pytania oraz szczegółowo omawiali wyznaczony sprzęt strażacki. I tu nie do pokonania były dziewczęta z Korzybia, szczególnie Ola Szulska. W efekcie zmagań w grupie gimnazjalistów uczniowie utrzymali swoje miejsca z części pisemnej. Gabryś Kamowski na 19 gimnazjalistów naszej gminy zajął zaszczytne trzecie miejsce. Wielogodzinne rozwiązywanie testów i spotkania w remizie strażackiej z pewnością się przydały. Nasz uczeń po raz pierwszy brał udział w tym turnieju i nie ukrywał, że bardzo go zestresowało udzielanie odpowiedzi przed  komisją. Za rok ma szansę na lepszą lokatę, czego mu życzymy!

A.   Koziarek

 

 

 

b_gimnazjum.jpg