Gimnazjum im. Karola Wojtyły

w Kępicach 

 ul. Szkolna 1a   77-230 Kępice
tel. (fax.) 0-59 858-5113
strona internetowa http://www.gimkepice.pl   e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (sekretariat)

Wielkanoc na Pomorzu 2019

    Kwiecień obfitował w wiele interesujących wydarzeń, a jednym z nich był XX Wojewódzki Konkurs Plastyczny ,, Wielkanoc na Pomorzu”, który odbył się w Szkole Podstawowej w Kończewie. Skierowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów województwa pomorskiego. Konkurs odbył się w czterech kategoriach plastycznych: pisanka, palma wielkanocna, kartka wielkanocna i stroik świąteczny. Zmaganiom konkursowym przyświecały następujące cele: kultywowanie zwyczajów wielkanocnych, rozbudzanie wyobraźni i fantazji twórczej dziecka oraz poznanie tradycji różnych kultur zamieszkujących Pomorze.

 

    Jak co roku pracownicy Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku dokonali oceny prac. Wśród osób nagrodzonych znalazły się aż trzy uczennice Gimnazjum w Kępicach. W kategorii kartka świąteczna trzecie miejsce zajęła Alicja Grabowska (kl. III c), natomiast wyróżnienie otrzymały Agata Kabulska (kl. III a) i Oliwia Wszelaki (kl. III a). Opiekunką uczennic była p. Alicja Dworakowska.

    Serdecznie gratulujemy nagrodzonym uczennicom oraz cieszymy się, że Kępice od samego początku bierze udział w tym konkursie, co podkreślili również organizatorzy podczas uroczystej gali wręczenia nagród.

 

Alicja Dworakowska

b_gimnazjum.jpg