Gimnazjum im. Karola Wojtyły

w Kępicach 

 ul. Szkolna 1a   77-230 Kępice
tel. (fax.) 0-59 858-5113
strona internetowa http://www.gimkepice.pl   e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (sekretariat)

TWÓRCZOŚĆ NIE TYLKO DO SZUFLADY

      W pierwszych dniach czerwca został rozstrzygnięty gminny konkurs literacki dla młodzieży gimnazjalnej pod nazwą „Nasza twórczość osobliwa”, którego organizatorem od 9 lat jest Gimnazjum w Kępicach. Pomysłodawczynią i realizatorką konkursu jest polonistka -pani Agata Koziarek, która każdego roku wychodzi do uczniów z ciekawą propozycją tematu i formy literackiej. W tym roku zgłoszonych zostało 15 prac uczniów szkół z: Korzybia, Biesowic  i   Kępic,   którzy stworzyli   opowiadanie na temat „Najmniejszy gest przywraca życiu sens”. Miał on być nawiązaniem do tegorocznego hasła Ministerstwa Edukacji Narodowej Rok szkolny 2016/ 2017 rokiem wolontariatu.

 Przez dwa miesiące lubiący pisać uczniowie mogli przygotować ciekawy i zgodny z regułami naszego języka utwór. Komisja w składzie: pan Grzegorz Chwieduk, pan Andrzej Taukin i pani Dorota Trąbińska otrzymała zakodowane prace, nad którymi spędziła kilka długich godzin. Ostatecznie, bazując na kryteriach, wyłoniła trzy najlepsze opowiadania i wskazała dwa dodatkowe, zasługujące na wyróżnienie. Oto wyniki konkursu:

I miejsce  praca nr 15  -  Michał Koziarek Gimnazjum Kępice 51 pkt.

II miejsce praca nr 10 – Agata Soroka ZS Korzybie 47 pkt.

III miejsce praca nr 7 – Anna Głowacka ZS Korzybie 42 pkt.

Wyróżnienia:

praca nr 2 Alicja Grabowska – Gimnazjum w Kępicach 39 pkt.

praca nr 11 Katarzyna Kropop – ZS Korzybie  39 pkt.

Najlepszym twórcom prozy gratulujemy i zapraszamy ich 19 czerwca do Biblioteki Publicznej w Kępicach na uroczyste wręczenie nagród, które jak zawsze ufundowała Rada Rodziców. Wszystkich, chcących poznać treść nagrodzonych opowiadań, już niebawem zapraszam na stronę internetową Gimnazjum w Kępicach.

Laureatom konkursu gratuluję, a czytelnikom życzę miłej lektury.

 

Agata Koziarek

 

b_gimnazjum.jpg