Gimnazjum im. Karola Wojtyły

w Kępicach 

 ul. Szkolna 1a   77-230 Kępice
tel. (fax.) 0-59 858-5113
strona internetowa http://www.gimkepice.pl   e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (sekretariat)

KOSZYKARSKIE ZMAGANIA

      Dnia 20 lutego br. dziewczęta reprezentujące nasze gimnazjum wzięły udział  w  turnieju piłki koszykowej o mistrzostwo gminy. Po zaciętych meczach drużyna prowadzona przez pana Tomasza Króla wywalczyła pierwsze miejsce i tym samym uzyskała prawo występu w półfinale na szczeblu powiatowym.

 Podobnie rzecz miała się z zespołem chłopców. Podczas rozgrywek półfinałowych, które na początku marca odbyły się w  Kobylnicy, najpierw dziewczęta rywalizowały z drużyną ze Smołdzina.  Mecz zakończył się wygraną naszych zawodniczek 21:18. Kolejny mecz z zespołem z Damna również zakończył się zwycięstwem 24:15. Niestety trzecie spotkanie z drużyną z Kobylnicy nie było już takie łatwe i nasze zawodniczki poległy  29:19. Mimo to wywalczyły awans do finału powiatowego, w którym niestety przegrały z Jezierzycami i Damnicą. Ostatecznie uplasowały się na  4 miejscu w powiecie.

 Chłopcy nie mieli tyle szczęścia i już w półfinale odpadli, przegrywając z Ustką, Jezierzycami i Objazdą.

T.Król

 A.Koziarek


b_gimnazjum.jpg