Gimnazjum im. Karola Wojtyły

w Kępicach 

 ul. Szkolna 1a   77-230 Kępice
tel. (fax.) 0-59 858-5113
strona internetowa http://www.gimkepice.pl   e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (sekretariat)

POMAGAJMY POTRZEBUJĄCYM !

   Drugi rok z rzędu   trwa zbiórka   nakrętek i tonerów do drukarek. W naszym gimnazjum akcję prowadzi SU pod kierunkiem pani Elżbiety Bińczak-Pawlukiewicz. Cel jest szczytny. Środki finansowe uzyskane ze sprzedaży materiałów wtórnych zostaną przeznaczone na rehabilitację Kubusia Jankowskiego ze Świątkowa koło Bytowa. Chłopczyk od urodzenia cierpi na poważne schorzenia. Urodził się z przepukliną oponowo -rdzeniową, choruje na wodogłowie i jest niepełnosprawny ruchowo. Żeby Kuba mógł przejść intensywną fizjoterapię ruchową i intelektualną, potrzebne są duże środki finansowe. Dlatego jego rodzice wymyślili akcję zbierania plastikowych nakrętek. W tym roku hasło wiodące: „Stawiamy Kubę na nogi”.

 

Zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję. Zamiast wrzucać nakrętki do kosza, zbierajmy je do osobnego worka, a potem przynieśmy do szkoły. Warto dodać, że w roku  2013/2014 wspólnym siłami  udało się zebrać 105,40 kg nakrętek i 180 sztuk tonerów do drukarek laserowych oraz 110 sztuk tonerów do drukarek atramentowych. Najlepsze w zbieraniu okazały się klasy: III a – 25, 32 kg, klasa III c – 24,26 kg i klasa I a – 17,51 kg .

 

 Pamiętajmy, że najmniejszym gestem jesteśmy w stanie pomóc komuś, kto na naszą pomoc bardzo liczy!  

A.      Koziarek

b_gimnazjum.jpg