Gimnazjum im. Karola Wojtyły

w Kępicach 

 ul. Szkolna 1a   77-230 Kępice
tel. (fax.) 0-59 858-5113
strona internetowa http://www.gimkepice.pl   e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (sekretariat)

Gimnazjum w Kępicach stawia na kompetencje

       Nasze gimnazjum realizuje projekt o nazwie „Szkoła kompetencji”, w którym jesteśmy partnerem Centrum Edukacyjnego Technik. Projekt realizowany jest w ramach Narodowej Strategii Spójności Kapitał Ludzki Priorytet IX – Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach. Z unijnych funduszy, jakie w tym celu przeznacza Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego szkoła wdraża następujące działania: wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty i poddziałania: wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic  w jakości usług edukacyjnych.

     Młodzież naszej szkoły podczas bezpłatnych popołudniowych zajęć może np. rozwijać swoje zdolności z języka polskiego i matematyki, poszerzać wiedzę z języka angielskiego, przy jednoczesnym poznawaniu kultury obcojęzycznej oraz rozwijać pasje podczas takich spotkań jak: Młodzi naukowcy, Aktywni obywatele czy Młodzi przedsiębiorcy.  Poza tym odbywają się zajęcia pedagogiczno-psychologiczne dla uczniów z dysfunkcjami społecznymi i trudnościami w nauce. Praca odbywa się indywidualnie oraz w grupach. Natomiast trzecioklasiści mogą przygotować się do wejścia w dorosłość, korzystając m.in. z trzyczęściowego cyklu warsztatów o nazwie Moja przyszłość z zakresu poradnictwa i doradztwa edukacyjno-zawodowego.

Projekt trwa trzy semestry i ma w planie również zajęcia, które realizowane będą w czasie wakacji letnich i ferii zimowych. Na tych, którzy nie mają pomysłów na wypoczynek, czekają atrakcyjne zajęcia sportowe, taneczne i teatralne.    

Projekt „Szkoła kompetencji” nie tylko stwarza uczniom Gimnazjum w Kępicach duże możliwości rozwoju, zgłębiania wiedzy, pracy nad sobą czy planowania przyszłości, ale też daje szansę na jeszcze większą integrację uczniowskiej społeczności i dobrą, pożyteczną zabawę.

b_gimnazjum.jpg